اگر شما هم به تازگی وراد صنعت رستوران داری شده باشید، حتماً از خودتان می‌پرسید که چگونه می‌توانید یک رستوران موفق را اداره کنیم. البته این سوال فقط برای تازه‌واردها نیست، کسانی که قبلاً نیز در این حرفه بودند هم این سوال را مدام می‌پرسند. راه اندازی یک رستوران موفق به هوش تجاری، مهارت های مردمی و ساعت های بی شماری از وقت شما نیاز دارد.

این یک تجارت بسیار رقابتی است. رستوران شما باید جای خود را در یک منظره غذاخوری شلوغ حفظ کند. این 10 نکته می تواند به تبدیل شدن رستوران شما به یک رستوران موفق کمک کند.

1. ثبات کلیدی است

از 10 رستوراندار در مورد نحوه اداره یک رستوران موفق بپرسید، 100 پاسخ عالی خواهید شنید. یک چیزی که همه آنها بر آن اتفاق نظر دارند “اهمیت ثبات” است. این کلید را برای همه چیز از پیدا کردن منبع مواد خوراکی اعلاء گرفته تا سرو غذا در رستوران خود استفاده کنید، و می توانید یک تجربه غذاخوری ارائه دهید که به طور مداوم وفاداری مشتری را به ارمغان می آورد.

2. به جای ارزان خریدن، هوشمندانه بخرید

آشپزخانه را با تجهیزات باکیفیتی که در میانه شیفت کاری خراب نمی شوند، روان نگه دارید. با خرید محصولات درجه یک که یک شبه بد نمی شوند در هزینه های غذا صرفه جویی کنید. از سرخ‌کن‌ها و فریزرها گرفته تا میز صرف غذا، خرید بهترین‌ها همیشه مقرون به صرفه است.

3. منو را به روز نگه دارید

برای توسعه منو وقت بگذارید. آیا به مهمانان تنوع زیادی ارائه می دهید؟ آیا می توانید دستور العمل ها را برای برجسته کردن غذاهای فصلی تغییر دهید؟ مشتریان می خواهند موارد دلخواه خود را ببینند، اما از اقلام جدید نیز لذت می برند. یک منوی انعطاف پذیر خلاقیت آشپزی را آزاد می کند و مهمانان اتاق غذاخوری را راضی نگه می دارد. مجتمع بزرگ رستوران ماه منیر برای انواع بخش های خود، از جمله تالار، بخش VIP، کافی شاپ، باغ رستوران و رستوران سنتی خود منوهای مختلفی را ارائه می‌کند.

4. حساب کتاب رستوران را خودتان انجام دهید

تعیین هزینه های غذا در هر مورد از منو کار سختی است. برای کسب سود نیز ضروری است. موجودی های هفتگی و وظایف معمولی را تهیه کنید. حسابداری دقیق هزینه غذا به شما کمک می کند تا منوهای بهتری ایجاد کنید، با نوسانات قیمت و بودجه مواد فصلی مقابله کنید.

5. یک آشپزخانه کامل راه اندازی کنید

آشپزخانه را سازماندهی کنید تا کارکنان بتوانند با حداکثر کارایی و حداقل ضایعات کار کنند، مطمئن شوید که همه نقش مهمی را که در کاهش هزینه های غذا ایفا می کنند را درک می کنند. بر بهترین شیوه های آمادگی به عنوان بخشی از آموزش داخلی تاکید کنید و موقعیت های چرخشی را برای نظارت بر اثربخشی کلی تعیین کنید.

6. در رسانه های اجتماعی متمایز شوید

این کار بیش از یک حضور وب خوب طراحی شده است که منوها و موارد ویژه را برجسته می کند. مطالعات صنعتی گزارش می دهد که 80 درصد از مشتریان بالقوه قبل از تصمیم گیری، وب سایت های رستوران ها و نظرات آنلاین را بررسی می کنند. روی مدیریت رسانه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری کنید که دسترسی به بازار شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند نظرات مثبت مهمی را کسب کنید.

7. کاوش و گسترش

شما نام تجاری خود را ایجاد کرده اید، اما می خواهید نتیجه را بهبود ببخشید. اگر در مورد چگونگی بهتر ساختن یک رستوران موفق فکر می کنید، فراتر از اتاق غذاخوری فکر کنید. با کترینگ خارج از محل شعبه کنید. گزینه های موجود در محل را با خدمات در فضای باز کاوش کنید. با گسترش موفقیت فعلی خود، سود را به سطح دیگری ببرید.

8. برای کارکنان خود ارزش قائل شوید

یک رستوران موفق از درب ورود تا آشپزخانه به خوبی اجرا می شود زیرا همه کارکنان می دانند که از آنها قدردانی می شود. این موضوع را روشن کنید که برای کار سخت آنها ارزش قائل هستید. سیستم‌های پاداش را راه‌اندازی کنید، با مشوق‌ها سخاوتمند باشید و فعالیت‌های سرگرم‌کننده بیرونی را سازمان‌دهی کنید. بگذارید بدانند درب شما همیشه به روی نگرانی ها و ایده های آنها باز است.

9. برای مشتریان خود ارزش قائل شوید

چه در منوی شما برگر و سیب زمینی سرخ شده باشد یا کباب کوبیده لذیذ، مشتریان شایسته بهترین شما هستند. رستوران را بی عیب و نقص نگه دارید، کارکنان را به خوبی آموزش دهید و کیفیت را در آشپزخانه در بالاترین حد ممکن نگه دارید. مهمانان شما انتخاب هایی دارند، بنابراین شما باید کسب و کار آنها را کسب کنید. این کار را با به دست آوردن وفاداری آنها با خدمات مشتریان برجسته انجام دهید.

10. کسب و کاری باشید که اهمیت می دهد

با مشارکت کردن، تعهد خود را به جامعه نشان دهید. غذا را به سازمان‌های خیریه اهدا کنید، به بخشی از برنامه‌هایی تبدیل شوید که به رفع گرسنگی می‌پردازند، و در زمان‌های اضطراری محلی به کارمندان داوطلب کمک کنید. نمایه رستوران خود را به عنوان کسب و کاری که اهمیت می دهد توسعه دهید زیرا این کار درستی است که باید برای جامعه خود انجام دهید.