این روزها تنش در محل کار بیشتر و بیشتر شده است، این امر دلایل زیادی دارد. برای مثال، استرس و اضطراب کار، ترافیک، گره خوردن پروژه‌ها و دلایل متعدد دیگر. همه این‌ها اتفاقات اجتناب ناپذیری هستند که ممکن است در هر مجموعه و سازمانی رخ دهد و شما نباید خودتان را به خاطر این مسائل خیلی ناراحت کنید. اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر مجموعه، جلسات سازمانی آن مجموعه و سازمان است. بسیار مرسوم است که مدیران معمولاً ترجیح می‌دهند که جلسات سازمانی خود را در محل کار برگزار کنند، خوب، این کار از لحاظ اقتصادی شاید به صرفه باشد، اما آیا می‌دانید که برگزار کردن جلسات سازمانی در محیطی خارج از محیط کاری چه فوایدی می‌تواند برای شما داشته باشد؟ تا انتهای این مقاله با مجتمع رستوران ماه منیر همراه باشید.

احساس راحتی بیشتر

آرزوی همه مدیران سازمان‌ها این است که بتوانند با کارمندان و همکاران خود احساس صمیمت بیشتری داشته باشند، زیرا معتقدند گاهی اوقات داشتن رابطه‌ای فراتر از صرفاً یک همکار می‌تواند فرد را به نیرویی دلسوزتر و مفیدتر تبدیل کرد. شما با برگزاری جلسات سازمانی خود در مجتمع رستوران ماه منیر می‌توانید به این خواسته خود جامع عمل بپوشانید. البته این نکته را نباید فراموش کنیم که این احساس راحتی بیشتر در یک چهارچوب خاص رخ می‌دهد. به هر حال، گاهی اوقات برای خارج شدن از روتین خسته کننده روزانه، حتی در زمانی که نیاز به جلسه نیست، یک دورهمی دوستانه با همکاران خود داشته باشید.

خارج شدن از اتموسفر شرکت

ما بیشتر روز خود را در محل کارمان سپری می‌کنیم و این امر باعث می‌شود نتوانیم در بیشتر اوقات بعد از پایان زمان اداری به تفریح مناسبی بپردازیم و این امر رفته رفته ممکن است باعث فرسودگی ذهنی کارمندان و همکاران شما شود. جلسات سازمانی که به طور معمول هر ماه یا هر دو هفته یک بار برگزار می‌شوند، فرصت بسیار مناسبی برای این است که به کارمندان خود حس خوب را تزریق کنید و آن‌ها را به یک جلسه در محیطی زیبا و منحصر به فرد مخصوص جلسات شرکتی مجتمع ماه منیر دعوت کنید. این کار شما نه تنها باعث می‌شود که همکاران شما نسبت به شما متعهدتر شوند، بلکه باعث می‌شود ایده های بهتری برای پیشبرد اهداف شرکت ارائه کنند.

ذهن فعال تر اعضا

طبیعت و محیطی آرام همیشه می‌تواند روح ما را جلا دهد و به اصطلاح ما را از لحاظ ذهنی و جسمی “Refresh” کند. برگزاری جلسات سازمانی در محلی به غیر از محل کار یا اداره شما می‌تواند به کارمندان شما این حس خوب را القا کند. همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره کردیم، ما بیشتر روز خود را پشت میز کار خود سپری می‌کنیم و همین موضوع به ما نشان می‌دهد که برگزاری جلسات شرکتی در محیط یک رستوران زیبا و مجلل مانند مجتمع ماه منیر یک مزیت بزرگ است. کارمندان شما ممکن است در این جلسات احساس آزادی ذهنی بیشتری داشته باشند و ایده‌های طلایی برای پیشبردن چشم‌اندازهای شرکت و یا مجموعه شما ارائه کنند. شما هم ایده های طلایی به دست آورده‌اید، هم کارمندان خود را خوشحال نگه داشته اید و هم تفریح کرده‌اید، یک تیر و چند نشان!

بالا رفتن اعتماد طرفین

هر مجموعه متکی بر اعتماد طرفین نسبت به یکدیگر است. گاهی اوقات ممکن است کارمندان، بدون اینکه شما بدانید، نسبت به یک اقدام شما در مجموعه ناراحت شده باشند. آن‌ها کم کم با خود فکر می‌کنند ممکن است آنقدری که برای این کار زحمت می‌کشند، مورد توجه قرار نمی‌گیرند و همین باعث می‌شود که اعتماد آن‌ها نسبت به شما کمرنگ می‌شود. با این اتفاق مجموعه شما مطمئنن دچار مشکلاتی خواهد شد. اما وقتی جلسات سازمانی در محلی به غیر از محل کار برگزار شود، شما می‌توانید بخش آخر صحبت‌ها را به انتقاد از یکدیگر اختصاص دهید. در این صورت کارمندان می‌توانند به راحتی مسائلی که ذهن آن‌ها را درگیر کرده است را با شما به اشتراک بگذارند. در ضمن، شما نیز می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید تا در مورد مسائلی که شما نسبت به آن ناراحت هستید کاری انجام دهند.

پذیرایی مناسب

به قول معروف، از هر چیز که بگذریم، سخن از پذیرایی دلنشین‌تر است. بالاخره حتی اگر بخواهید جلسات را در اداره خود برگزار کنید، باید از همکاران خود پذیرایی کنید. معمولاً پذیرایی‌های داخل شرکت خیلی مناسب اعضا نیست و صرفاً به عنوان یک فعالیت فرمالیته به آن نگاه می‌شود. بهتر است برای آخر ماه و جلسات سازمانی خوب و موفق به مجموعه‌ای معتبر مانند ماه منیر اعتماد کنید و وظیفه پذیرایی از شما و همکاران گرانقدرتان را به ما محول کنید.

حرف آخر

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما بینش درستی از موضوع “مزیت های برگزاری جلسات سازمانی خارج از محیط شرکت” داده باشد. برای هر گونه ارتباط با ما یا رزرو نوبت برای برگزاری جلسات سازمانی می‌توانید از اطلاعات تماس ما استفاده کنید.

سوالات متداول

چرا باید میزبان جلسات شرکت در خارج از دفتر باشیم؟

میزبانی جلسات خارج از دفتر باعث ایجاد تغییر در محیط می شود که می تواند خلاقیت را تحریک کند، همکاری تیمی را تقویت کند و حواس پرتی را کاهش دهد. این یک استراحت با طراوت از روال است و می تواند منجر به بحث های سازنده و متمرکزتر شود.

بردن جلسات شرکت به یک مکان خوب مانند مجتمع بزرگ ماه منیر چه مزایایی دارد؟

مکان‌های خارجی زمینه‌ای بی‌طرف ارائه می‌کنند که ارتباطات باز و کار گروهی را ترویج می‌کند. آنها تأثیر سلسله مراتب اداری را کاهش می دهند، تفکر نوآورانه را تشویق می کنند و محیطی آرام را برای تصمیم گیری مؤثر فراهم می کنند.

آیا میزبانی جلسات خارج از شرکت گران نخواهد بود؟

در حالی که مکان‌های خارجی ممکن است هزینه‌های مرتبطی داشته باشند، سرمایه‌گذاری در بهره‌وری، خلاقیت و انسجام تیمی می‌تواند بیشتر از هزینه‌ها باشد. اغلب گزینه های مقرون به صرفه در دسترس هستند، و مزایای به دست آمده ممکن است هزینه ها را توجیه کند.

چگونه می توانیم تیم خود را متقاعد کنیم که میزبانی جلسات خارج از شرکت مفید است؟

نتایج مثبت مانند افزایش خلاقیت، بهبود ارتباطات و پویایی تیم را برجسته کنید. داستان های موفقیت یا مطالعات موردی سایر شرکت هایی که پس از برگزاری جلسات خود در خارج از دفتر نتایج مثبتی را تجربه کرده اند را به اشتراک بگذارید.

آیا میزبانی جلسات خارج از شرکت می تواند روحیه کارکنان را بهبود بخشد؟

بله، میزبانی جلسات در یک محیط متفاوت می تواند با شکستن روال، قدردانی از تلاش های کارکنان و ایجاد یک تجربه مثبت و لذت بخش، روحیه کارکنان را تقویت کند. می تواند به فرهنگ محیط کار مثبت تر کمک کند.