پیدا کردن و رزرو مکان مناسب یکی از مهم ترین بخش های برنامه ریزی عروسی شما است. مکان مناسب تجربه همه افراد در این رویداد را افزایش می‌دهد و روز خاص شما را به یک روز فراموش نشدنی تبدیل می‌کند. در این مقاله، ما به بررسی برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای انتخاب تالار عروسی می‌پردازیم.

انتخاب تالار عروسی بسیار بیشتر از یک انتخاب ساده و سطحی است. چندین ویژگی کاربردی وجود دارد که باید در هنگام جستجوی یک تالار عروسی مناسب در نظر بگیرید. در پایان، انتخاب یک تالار عروسی به چیزی بستگی دارد که برای شما و دیگران مهم شما مناسب است. حتی اگر فکر می‌کنید قبلاً تالار عروسی مناسبی برای مراسم و پذیرایی خود پیدا کرده اید، ممکن است بخواهید این نکات را برای برنامه ریزی روز خاص خود در نظر بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم حتماً مقاله “مهم ترین عواملی که باید در مجلس عروسی خود رعایت کنید” را مطالعه کنید.

ظرفیت محل برگزاری

اولین بخش برنامه ریزی عروسی شما این است که تصمیم بگیرید چه کسی آنجا باشد. اگر می‌خواهید یک مراسم کوچک داشته باشید، قبلاً آن را به میزان قابل توجهی محدود کرده اید. از سوی دیگر، اگر قصد دارید رویداد را به یک مهمانی بزرگ تبدیل کنید که در آن همه دعوت شوند، بسیاری از گزینه‌های مکان را نیز از قبل فیلتر کرده‌اید.

ابتدا یک تالار عروسی رزرو نکنید و سپس سعی کنید افراد کافی را برای پر کردن صندلی ها دعوت کنید. در عوض، فهرستی از هر فردی که قصد دعوت از آنها را دارید تهیه کنید. به یاد داشته باشید که مردم مهمتر از مکان هستند. به نوعی، بهتر است ابتدا لیست مهمانان خود را آماده کنید و سپس به دنبال محل برگزاری عروسی باشید.

سلیقه خود را اعمال کنید

اگر در حال برنامه ریزی یک عروسی سنتی هستید، احتمالاً می‌خواهید جایی را پیدا کنید که با این برنامه ها مطابقت داشته باشد. برای بسیاری از مردم، بهترین مکان سنتی، پیدا کردن خانه-تالارهایی است که هزینه‌های بسیار مناسب‌تری نسبت به یک تالار عروسی مجلل دارد، است. البته، باید قبول کنیم که برگزاری مراسم‌های عروسی در خانه‌های به سبک تالار شاید جذاب باشد، ولی گزینه‌های شما برای پذیرایی و یا اجرای موارد خاصی مراسم عروسی واقعا محدود می‌شود.

به عنوان مثال، زمانی که شما در تالار بزرگ و مجللی مانند تالار عروسی ماه منیر مراسم خود را برگزار کنید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که میزهای مهمان‌های شما مرتب شارژ می‌شود، نوشیدنی‌های گرم و سرد برای عزیزان شما در دسترس است و مشکل یا نگرانی بابت کمبود مواد یا افراد برای پذیرایی نخواهید داشت.

دسترسی

در حالی که ممکن است برگزاری مراسم عروسی خود در خارج از شهر یا مکان دیگری که دور از مسیر است، خوشایند به نظر برسد، همچنین باید در نظر داشته باشید که چگونه همه به آنجا خواهند رسید. مکان هایی با اقامتگاه های نزدیک اغلب یک ضرورت هستند، به خصوص اگر خویشاوندان شما از شهرستان می‌آیند.

اگر همه فقط برای رسیدن به محل برگزاری، نیاز به اجاره ماشین برای چند روز داشته باشند، هزینه های زیادی برای مهمانان خود متحمل خواهید شد. اگر قصد دارید عروسی خود را در مقصدی خارج از کشور برنامه ریزی کنید، احتمالاً باید لیست مهمانان عروسی خود را به میزان قابل توجهی محدود کنید.

گزینه های رزرو انعطاف پذیر

هر کجا که برای میزبانی عروسی خود انتخاب می‌کنید، به مکانی نیاز دارید که گزینه های رزرو انعطاف پذیری را در صورت بروز هر اتفاقی ارائه دهد. در عصر ویروس کرونا و محدودیت‌های سفر، این اغلب یک ویژگی کاملاً ضروری است. اطمینان حاصل کنید که از قبل در مورد مکان تحقیق تحقیق کنید. اگر نمی‌توانید اطلاعات شفافی درباره گزینه‌های رزرو مکان پیدا کنید، باید یک نسخه فیزیکی از این اطلاعات دریافت کنید، در صورتی که نمی‌خواهید پول خود را پس بگیرید.

اتاق برای گروه عروسی شما

باید مطمئن شوید که مکانی که به آن نگاه می‌کنید فضای کافی برای مهمانان و گروه عروسی یا دی جی زنده شما دارد. انتخاب بین یک گروه عروسی و یک دی جی می‌تواند دشوار باشد – گاهی اوقات، اندازه یا ساختار محل برگزاری، نیاز به داشتن یک دی جی به جای گروه دارد.

با در نظر گرفتن سازها، سیستم صوتی و تنظیم صحنه، ممکن است تعجب کنید که یک گروه کامل چقدر فضا می‌گیرد. در مقایسه، دی جی های عروسی فضای کمتری را اشغال می‌کنند و می‌توانند راحت تر با سیستم های صوتی موجود در محل کار کنند.

تماس با مدیریت محل برگزاری آسان است

در حالی که ممکن است زمانی که برای یک تالار عروسی در خط نقطه چین امضا می‌کنید کار مهمی‌به نظر نمی‌رسد، توانایی شما در تماس با مدیران سالن برای مقابله با تغییراتی که ممکن است رخ دهد مهم است. اگر برنامه‌های خاصی برای نورپردازی یا راه‌اندازی مکان دارید، این نقطه تماس ضروری است. مانند ویژگی رزرو انعطاف پذیر ذکر شده در بالا، به راحتی می‌توان فراموش کرد که چقدر این ویژگی مهم است، صرف نظر از مکان.

برنامه های پشتیبان در نزدیکی هستند

بسیاری از مکان ها دارای گزینه پشتیبان برای پذیرایی و مراسم در صورت بدی آب و هوا یا سایر شرایط غیرقابل پیش بینی هستند. اگر به عروسی در فضای باز امیدوار هستید، این ویژگی محل برگزاری عروسی بسیار مهم است. مراسم عروسی در فضای باز در تختخواب و صبحانه، کلوپ های روستایی، و اقامتگاه های کوهستانی به ویژه برای عروسی در فضای باز محبوب هستند، فقط به این دلیل که یک فضای داخلی پشتیبان به عنوان بخشی از رزرو مکان وجود دارد.

تجربه ای فراموش نشدنی

هر کدام از مکان های عروسی را که انتخاب می‌کنید، مهم است که مطمئن شوید که برای شما و دیگران مهم شما مناسب است. انتخاب یک تالار عروسی نباید به یک ویژگی عملی خلاصه شود – شما باید در مورد مکان مناسب بودن آن احساس عمیقی داشته باشید. برای یافتن مکان مناسب برای شما وقت بگذارید و ایجاد یک تجربه عروسی فراموش نشدنی برای شما دشوار نخواهد بود.