تعداد انواع پاستا تقریبا بی نهایت به نظر می رسد. آیا شگفت انگیز نیست که یک نوع غذا می تواند شکل های مختلفی به خود بگیرد؟ ماکارونی یکی از همه کاره ترین مواد اولیه آشپزی است. به سادگی آب را بجوشانید و آن را با کمی سس و شاید مقداری پروتئین بپوشانید.

اگرچه پاستا قابل اعتماد است، اما ما تمایل داریم بارها و بارها به سراغ انواع مشابه برویم. برخی از انواع ماکارونی وسایل نقلیه عالی برای حمل سس های غنی و دلچسب هستند، در حالی که برخی دیگر برای سوپ و سالاد مناسب هستند. در اینجا با 27 نوع مختلف ماکارونی همراه با کاربردهای پیشنهادی و الهام از دستور پخت آشنا خواهید شد. با مجتمع بزرگ ماه منیر همراه باشید.

1. پاستا کاپلینی

1. پاستا کاپلینی

رشته های بلند و ظریف پاستا بهتر است در سس های سبک یا خامه ای سرو شوند. رشته های نازک می توانند در سس های گوشتی و کلفت بروند.

2. پاستا پاپیونی (فارفاله)

2. پاستا پاپیونی (فارفاله)

از ماکارونی پاپیون برای آرایش هر ظرفی که به شکل ماکارونی کوچک نیاز دارد، مانند پنه یا پوسته استفاده کنید. همچنین به عنوان farfalle شناخته می شود.

3. پاستا بوکاتینی

3. پاستا بوکاتینی

این رشته های توخالی مانند اسپاگتی (با نام مستعار perciatelli) غیر معمول و سرگرم کننده هستند! آنها را در کاسرول یا سیب زمینی سرخ کرده یا با سس گوجه فرنگی تازه امتحان کنید.

حتماً مقاله “بهترین غذاها برای ناهار بدون برنج” را مطالعه کنید.

4. پاستا دیتالینی

4. پاستا دیتالینی

رشته های متوسط ​​و بسیار کوتاه با طرفین صاف. دیتالینی مانند اکثر ماکارونی‌های کوتاه، وقتی در سوپ‌ها، سالادهای ماکارونی و با سس‌ها استفاده می‌شود، عالی است.

5. نودل تخم مرغ

5. نودل تخم مرغ

این رشته‌ها به سوپ‌ها، خورش‌ها و کاسرول‌ها دلچسب میشوند و شکل صاف آن‌ها را به وسیله‌ای ایده‌آل برای سس‌های خامه‌ای تبدیل می‌کند.

6. پاستا فتوچینی

6. پاستا فتوچینی

فتوچین یک ماکارونی تخم مرغی است که به صورت نوارهای بلند و باریک بریده شده است. این غذا اغلب با سس های خامه ای سرو می شود، مانند فتوچین آلفردو کلاسیک. شما می توانید از فتوچین در هر دستور پختی که به لینگوین یا اسپاگتی نیاز دارد استفاده کنید.

7. پاستا فوسیلی

7. پاستا فوسیلی

این ماکارونی بلند، غلیظ و مارپیچی شکل، پیچ و تاب غیرمنتظره ای به هر دستور پختی که نیاز به اسپاگتی دارد، می دهد. شکاف های آن مناسب سس های غلیظ عالی است، اما اغلب در سالاد پاستا نیز استفاده می شود.

8. پاستا جملی

8. پاستا جملی

یک ماکارونی کوتاه و مارپیچ، ژملی همه کاره به خوبی در سس های دلچسب، غذاهای پخته شده و غذاهای سبک تر ماکارونی سبزیجات کار می کند.

9. گنوکی

گنوکی

این کوفته‌های پاستا جویدنی که به طور سنتی از سیب‌زمینی درست می‌شوند، معمولاً آب پز شده و با سس‌های غنی سرو می‌شوند. سس های مبتنی بر گوجه فرنگی یا سبزی و کره نیز خوب عمل می کنند.

10. لازانیا

10. لازانیا

نام این رشته فرنگی بلند و پهن نیز نام غذا است. لازانیا (نودل) هم می تواند صاف و هم با لبه های مجعد باشد. لازانیا شگفت انگیز است.

حتماً مقاله “16 فینگر فود محبوب برای مهمانی های شما” را مطالعه کنید.

11. لینگوین

لینگوین

این نودل های بلند و مسطح کمی ضخیم تر از اسپاگتی هستند. ترکیب کلاسیک رستوران ایتالیایی سس صدف است، اما شما می توانید از این پاستا در هر غذایی که نیاز به اسپاگتی دارد استفاده کنید.

12. ماکارونی

ماکارونی

ماکارونی کوچک و لوله‌ای شکل، در کاسرول‌های خامه‌ای (مانند ماکارونی و پنیر) یا سالادها (مانند سالاد ماکارونی) عالی است. چرا؟ زیرا سس خامه ای در رشته های پخته شده جاری می شود و در هر لقمه ای به شما طعم می دهد.

13. مانیکوتی

مانیکوتی

این ماکارونی لوله ای شکل بزرگ معمولاً با پر کردن پنیر یا گوشت پر می شود و پخته می شود. سطح ماکارونی می تواند صاف و یا برآمدگی داشته باشد.

14. پاستا Orecchiette

پاستا Orecchiette

ماکارونی کوچک کاسه‌ای که در ایتالیایی به معنای «گوش‌های کوچک» است. معمولاً به جای سس های دلچسب با سبزیجات و روغن ترکیب می شود. فرورفتگی های ریز در پاستا تکه های خوشمزه ای از گوشت و سبزیجات را می گیرد.

15. پاستا Orzo

پاستا Orzo

یک ماکارونی ریز به شکل برنج که برای دلچسب کردن سوپ ها و سالادها استفاده می شود.

16. پاستا پنه

پاستا پنه

ماکارونی رشته ای شکل به طول دو اینچ که در دو انتها به صورت مورب بریده شده است. با سس های گوشتی یا سبزیجاتی عالی است، زیرا تکه هایی از گوشت یا سبزیجات به داخل رشته های ماکارونی می لغزند. شبیه به موستاکیولی صاف تر که پنه لیس نیز نامیده می شود.

17. پاستا رادیاتوره

پاستا رادیاتوره

ماکارونی کوتاه، چمباتمه‌دار، شبیه به روتینی. آنها شبیه رادیاتورها هستند، از این رو نام آن به همین دلیل است. مانند سایر شکل های ماکارونی محکم، رادیاتوره در سس های دلچسب یا همراه با سبزیجات در سالاد ماکارونی خوشمزه می شود.

18. راویولی

راویولی

این بالش‌های پر شده کوچک از خمیر ماکارونی با مواد پرکننده ریز آسیاب شده یا خرد شده، از پنیر گرفته تا گوشت و سبزیجات پوره شده پر شده است. راویولی را با سس، در سوپ یا فقط با روغن زیتون سرو کنید.

19. پاستا ریگاتونی

پاستا ریگاتونی

“ریگی” های رشته ای شکل کوتاه، شیاردار، تقریباً در هر محیطی، از سس گرفته تا سالاد و کاسرول پخته شده قابل استفاده است.

20. پاستا روتل

پاستا روتل

این پاستاهای گرد و کوچک که به شکل چرخ‌های واگن هستند و گاهی اوقات به این نام نیز خوانده می‌شوند، برای بچه‌ها سرگرم کننده هستند. از آنها برای زنده کردن گولش یا مک و پنیر استفاده کنید.

21. پاستا روتینی

این پاستاهای بچه پسند شبیه چوب پنبه‌پنبه‌های پخته شده هستند و اغلب برای سالاد ماکارونی استفاده می‌شوند، زیرا تکه‌های سبزیجات به شیارهای روتینی می‌چسبند.

22. صدف

صدف

پاستا صدفی در اندازه های مختلف تولید می شود. پوسته های بزرگ را با پنیر پر کنید و مانند مانیکوتی بپزید، از پوسته های متوسط ​​در کاسه و سس گوشت استفاده کنید و از کوچکترین پوسته ها در سوپ و خورش استفاده کنید.

23. ماکارونی اسپاگتی

ماکارونی اسپاگتی

لوله های کلاسیک، بلند، نازک و استوانه ای شکل که می شناسید و دوست دارید. اسپاگتی به اندازه کافی غلیظ است تا در دستور تهیه سس گوشتی دلچسب خانواده گم نشود، اما به اندازه کافی نازک است که با سس خامه ای یا حتی با یک سس سبک از روغن زیتون و سیر سرو شود.

24. پاستا تالیاتله

پاستا تالیاتله

رشته فرنگی بلند، صاف و نازک، شبیه به فتوچین. ترکیب کلاسیک با سس های گوشتی است، اما می توانید با سس های سبک نیز استفاده کنید.

25. تورتلینی

تورتلینی

حلقه‌های ماکارونی پر شده را می‌توانید با سس بخورید، در سوپ بریزید یا فقط با روغن زیتون بپاشید. گاهی اوقات در رنگ های مختلف با افزودن چغندر، گوجه فرنگی یا سایر مواد رنگرزی فروخته می شود.

26. پاستا ورمیشل

پاستا ورمیشل

این رشته های بلند پاستا نازک تر از اسپاگتی هستند اما ضخیم تر از پاستا کاپلینی هستند. شما می توانید همانطور که از هر یک از آنها استفاده می کنید استفاده کنید. همچنین به عنوان اسپاگتینی شناخته می شود.

27. زیتی

زیتی

ماکارونی ظریف و رشته ای شکل، زیتی در برابر سس‌های دلچسب مقاومت می‌کند و در غذاهای پخته شده پاستا عالی است.