سفارش غذا برای شرکت می‌تواند سخت باشد. مسائل زیادی هست که باید به آن توجه کنید، مانند نوع غذایی که قرار است دریافت کنید و هزینه آن چقدر است. اما شما همچنین باید با جزئیات کوچکی از جمله آلرژی‌های کارکنان، علایق و سلیقه و اتاقی که قرار است در آن غذا سرو کنار بیایید. پس با تا انتهای مقاله با مجتمع بزرگ ماه منیر همراه باشید تا بینش واضحی از سفارش غذا برای شرکت ها به دست بیاورید.

چگونه همه آن را مدیریت می‌کنید؟

با یک سیستم درست و اصولی می‌توانید همه این چالش‌ها را مدیریت کنید، اما چگونه؟ در اینجا یک روش پنج مرحله ای برای سفارش غذا برای شرکت ها آورده شده است.

مرحله 0: بدانید برای چه چیزی سفارش می‌دهید

بسیاری از انتخاب‌های شما با مناسبتی که برای آن سفارش می‌دهید مطلع می‌شوند. به عنوان مثال، یک رویداد ناهار و یادگیری احتمالاً با چیزهای مرتبی مانند ساندویچ و سالاد مناسب خواهد بود.  شما ممکن است تقریباً هر چیزی را برای یک جلسه ناهار لحظه آخری سفارش دهید، اما اگر برای سفارش غذای شرکتی برای افراد زیاد که به غذای زیادی نیاز دارند ناهار سفارش می‌دهید، برخی از رستوران‌ها ممکن است نتوانند پاسخگوی نیاز شما باشند، اما جای نگرانی نیست، با تماس با شماره 36470309-021 می‌توانید از مجتمع بزرگ ماه منیر برای کارکنان خود غذا شرکتی سفارش دهید.

مرحله 1: تنظیم بودجه

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهید تنظیم بودجه مناسب برای سفارش غذا برای شرکت است. در حالت ایده آل، یک مدیر یا مدیر اجرایی قبلاً به شما گفته است که بودجه شما چقدر است. اگر نه، ارزش این را دارد که بپرسید تا تصادفاً چیزی را سفارش دهید که سه برابر انتظار بخش حسابداری شما باشد. اگر مراقب هزینه‌ها نباشید، ناهار برای کارکنان مجموعه ممکن است بیشتر از چیزی که فکر می‌کردید، هزینه داشته باشد..

شما همیشه می‌توانید در مورد رستوران های موفق تحقیق کنید تا ببینید که هزینه ناهار شما نیز چقدر است. اگر برای انجام این کار وقت دارید، به شما کمک می‌کند تا ایده روشن تری از آنچه برای بودجه نیاز دارید داشته باشید. به یاد داشته باشید که انواع مختلف ناهار نیز هزینه‌های متفاوتی دارند.

مرحله 2: یک رستوران را انتخاب کنید

این مرحله تا حد زیادی به شما بستگی دارد. از میان رستوران‌هایی که می‌توانند ناهار را برای گروه‌های بزرگ تهیه کنند، کدام‌یک انواع غذاهایی را که کارمندان شما دوست دارند ارائه می‌دهند؟ کدام یک مقرون به صرفه هستند؟ کدام یک در این نزدیکی هستند و تحویل یا تحویل را ارائه می‌دهند؟ برای سفارش غذای شرکتی نزدیک شهرک صنعتی عباس آباد می‌توانید به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

این آخری مهم است. معمولاً می‌توانید با تحویل گرفتن سفارش ناهار خود به جای استفاده از سرویس‌های حمل و نقل خارج از مجموعه، مقداری پول پس انداز کنید. اما اگر رستوران دور است، ممکن است منطقی‌تر باشد که آنها آن را بیاورند. سپس دوباره، اگر نزدیک است و به این شهرت دارند که به موقع آماده نیستند، ممکن است در نهایت زمان بیشتری را از آنچه انتظار داشتید از دست بدهید.

در حالی که برخی از این تصمیم به ترجیحات، آلرژی‌ها و حساسیت‌های کارمندان شما بستگی دارد، برخی از آن‌ها نیز با تجربه تصمیم گیری می‌شود. شما شروع به یادگیری خواهید کرد که کدام رستوران‌های محلی به موقع تحویل می‌دهند و کدام‌ها دیر می‌رسند. متوجه خواهید شد که برخی سفارشات را به موقع آماده کرده اند و برخی نه. برخی از آنها در درخواست‌های شما دقیق تر از دیگران هستند.

در ابتدا، با آنچه که خوب به نظر می‌رسد و نقدهای خوبی دارد، بروید. پس از آن، شما شروع به یادگیری بهترین مکان‌ها برای سفارش خواهید کرد و می‌توانید به آنها پایبند باشید.

مرحله 3: در مورد سفارشات فردی یا گروهی تصمیم بگیرید

تصمیم بگیرید که می‌خواهید یک برنامه غذایی کلی داشته باشید یا خیر؟ برای مثال، یکشنبه‌ها عدس پلو، دوشنبه‌ها کباب و غیره. اگر این تصمیم، تصمیم نهایی شما باشد، هزینه‌های شما کمتر خواهد شد ولی اگر تصمیم بگیرید که برای بخش‌های مختلف شرکت، غذای متفاوت سفارش دهید، شاید کمی هزینه‌ها بالا بروند!

اگر می‌خواهید به سلیقه کارکنان خود احترام بگذارید، پاراگراف‌های بعدی را با دقت بیشتری مطالعه کنید!

اگر می‌خواهید به مردم اجازه دهید آنچه را که می‌خواهند سفارش دهند، باید آماده باشید. هر چه زودتر این سفارش‌ها را دریافت کنید. صبح روزی که در حال سفارش ناهار هستید، ایمیلی ارسال کنید و از مردم بپرسید که چه می‌خواهند (برای آسان‌تر کردن کار، لینک منوی رستوران ماه منیر اضافه کنید). حتماً هر بودجه ای را که دارید به اشتراک بگذارید، بنابراین هیچ کس غذاهای خارج از عرف بودجه را سفارش نمی‌دهد.

همچنین داشتن یک سفارش “استاندارد” ایده خوبی است. بگذارید مردم بدانند که اگر پاسخ ندهند، یک وعده غذایی خاص دریافت خواهند کرد. چیزی را انتخاب کنید که به نظر می‌رسد تقریباً کسی را خوشحال می‌کند – چیزهای تفرقه انگیز مانند قارچ، زیتون یا پنیر بلو را شامل نکنید. (این که بخواهید یک گزینه گیاهی یا غیر گیاهخواری را انتخاب کنید بستگی به تعداد گیاهخواران شما در دفتر دارد.)

خوب، پس اگر نمی‌خواهید با مدیریت سفارشات فردی سر و کار داشته باشید، چه؟ هنگام سفارش غذا برای شرکت نیز، سفارش دادن برای همه رایج است. این کار با انواع غذاها آسان است.

مرحله 4: سفارش دهید

زودتر سفارش دهید رستوران‌ها نه تنها از آن استقبال می‌کنند، بلکه به احتمال زیاد سفارش شما را به موقع آماده می‌کنند (یا در صورت درخواست شما تحویل می‌دهند). البته، گاهی اوقات سفارش زودهنگام امکان پذیر نیست، و ممکن است مجبور شوید به دنبال رستورانی بگردید که بتواند در زمان نیاز ناهار را آماده کند. این به معنای محدود بودن گزینه‌های سفارش است. البته مجتمع بزرگ ماه منیر همیشه آماده خدمت رساندن به شما عزیزان است!

اگر با یک سرویس پذیرایی حرفه‌ای یا رستورانی کار می‌کنید که سفارش‌های فردی را می‌پذیرد، ممکن است بتوانید یک ایمیل ارسال کنید یا یک فرم را با سفارش‌های همه ارسال کنید و در وقت و زحمت شما صرفه‌جویی کنید. اما هر رستورانی نمی‌تواند این را بپذیرد.

نکته اصلی که باید بدانید این است که باید هرچه زودتر سفارش دهید. و برای عوارض آماده باشید. رستوران‌ها ممکن است در یک روز خاص یا از یک غذای خاص کوبیده شوند. آنها نمی‌توانند تحویل دهند یا فقط منوی خود را تغییر داده اند. هر چه مدت زمان طولانی تری برای گروه‌های بزرگ ناهار سفارش دهید، بهتر می‌دانید برای چه چیزی باید آماده شوید.

مرحله 5: آماده و سرو کنید

سفارش غذا برای شرکت نیازمند یک اتاق یا سالن بزرگ برای سرو غذاست! وقتی می‌خواهید همه چیز را هماهنگ کنید، فراموش کردن سرو غذا می‌تواند تمام کارهای شما را خراب کند.

فضای مورد نیاز شما به عوامل زیادی بستگی دارد. برای مثال، اگر در حال صرف ناهار و یادگیری هستید یا در طول یک جلسه غذا می‌خورید، ممکن است لازم باشد برای غذا خوردن در یک اتاق خاص برنامه ریزی کنید، صرف نظر از اینکه چقدر برای سرو غذا مناسب است. به طور کلی، هر چند، شما چند جدول می‌خواهید. برای یک میز خدمت و اتاق برای نشستن هر کارمند کافی است. میزها باید به اندازه کافی تمیز و با فاصله باشد که همه هنگام سرو کردن و غذا خوردن با یکدیگر برخورد نکنند.

اگر کارد و چنگال یا ظروف تهیه می‌کنید، آنها را زودتر از موعد آماده کنید. چند دستمال اضافی نیز همیشه خوب است. به یاد داشته باشید که قبل از شروع غذا باید غذا را تنظیم کنید، بنابراین اگر زمان تحویل برای ساعت 12:00 است، به مردم نگویید که ناهار ظهر است. حداقل چند دقیقه به خود فرصت دهید تا همه چیز را تنظیم کنید (یا اگر این خدمات را ارائه کردند، اجازه دهید گروه تحویل رستوران آن را آماده کنند).

البته این قوانین در شرایط مختلف تغییر می‌کنند. اگر برای همه ناهارهای جعبه‌دار تهیه می‌کنید، ممکن است فقط به یک میز کوچک نیاز داشته باشید که افراد بتوانند نوع ناهار دلخواه خود را برداشته و در جایی که مناسب است ببرند. فراموش نکنید که سرو با تمیز کردن نیز همراه است. اگر بتوانید یک یا دو کارمند را برای کمک به شما استخدام کنید، این روند بسیار آسان تر خواهد شد.